#01 Back into the USSR

16. srpna 2017 v 3:33 | Yedko |  Ukrajina, Podněstří a Moldavsko 2017

Rok se s rokem sešel a já vyrážím znovu směr Ukrajina. Tentokrát ne sám. Alespoň do Užhorodu se mnou jede jeden ze staré budapešťské teletubbies party. Zlákaly ho na ní nejen mé sexy články z minulého roku. Pro mě to měla být jen jedna z přestupních stanicí za hlavním cílem mé cesty - nikým neuznaným separatistickým Podněstřím. Poprvé jsem cestu více plánoval a to bylo docela na škodu, ač jsem díky tomu ušetřil nějakou korunu. Nakonec jsem díky zdravotnímu stavu musel svou plánovanou cestu o dost zkrátit, ale o tom až později. Nějak takhle měla cesta původně vypadat:
Nakonec jsem svou cestu skončil už v Kišiněvi odkud jsem pak jel přímým autobusem až do Brna...

Do Užhorodu jsme se vydali první čtvrtek v červenci před půlnocí stejnou trasou jako jsem jel minulý rok. Jen s tím rozdílem, že tentokrát jsme využili nabídky společnosti Leo Express, která má přímý přestupní autobus z Košic do Užhorodu. Bohužel jsme se tedy letos neviděli s DUŠANEM.
Už na začátku cesty vznikly problémy, kdy jsme už ve Frýdku půlhodiny čekali na přípojný vlak z Ostravy. Jelikož jsme v neměli příliš velkou časovou rezervu, nervozita byla na místě. Naštěstí jsme však vlak stihli a tak jsme ještě na nádraží v Českém Těšíně ochutnali první pivo, které jsem ještě neměl - černohorské Nikšičko (velice příjemné překvapení, jednoznačně nejlepší pivo z regionu, které jsem zatím měl tu čest pít). Ve vlaku otevíráme medového Jacka - nechutná nám a tak se již těšíme na zdaleka kvalitnější ukrajinské VODKY. Tato parodie na whiskey však nakonec našla svůj odbyt - polovina se mi rozlila do cestovky a polovinou jsem pohostil své spolucestovatele ve vlaku do Oděsy.
Do Užhorodu jsme dojeli kolem desáté hodiny dopolední. Na hotel je to ještě čas a tak navrhuju zcela neočekávatelně návštěvu některého z hospodského zařízení. Hospoda ШТАБ, kde jsem svou cestu začínal loni nebyla otevřená a tak alespoň vyměňujeme valuty. Po cestě se jdeme zeptat na místo v hotelu Zakarpattya, kde jsem loni taktéž pobýval - místo budou mít až ve 12:00 až se uvolní pokoje - proto se zatím zastavujem v pizzerii vedle hotelu, která se pro nás stává nakonec oblíbeným útočištěm. Krom klasického lehkého Lvivského, které jsem pil už loni zde mají na čepu taktéž variantu Dunkel (tmavé) a ležák z prémiové série Robert Doms, který zaujal asi nejméně.
Po pár kouscích jsme si tedy šli na hotel. Tentokrát jsme dostali pokoj dokonce s výhledem na známý kostel a užhorodské centrum! :O Super! Zabydlujeme se, jdeme na oběd, lehkou procházku po městě, pivo, procházka, pivo, procházka, a tak dále. Užhorod jsem dost popisoval už loni a tak zde po mě už více žádné zázraky nehledejte. Kousek od hotelu nacházíme nový pivní market, který tam loni ještě 100% nebyl - super! Plán na večer je tedy jasný. Pořádně jsme nespali a tak dnešní večer trávíme v klidu v posezeníčku na balkóně. Super! Zítra se snad někde možná i podíváme! Možná...
PIVNÍ OKÉNKO (7.7.2017):
#718 Nikšičko (Černá Hora) - 5,5/10
#719 Lvivske Robert Doms Svitle (Ukrajina) - 4/10
#720 Lvivske Dunkel (Ukrajina) - 5,5/10
#721 Starokijivsky kvas bilyj (Ukrajina) - opět nehodnoceno, proč to furt omg zkouším?
#722 Seth&Riley's Garage Hard Drink Lemon (Bělorusko) - 4,5/10, první běloruské pivo... a že je z Běloruska jsem zjistil až doma... Super!
#723 Černigivske Bile radler grapfruit - 4,5/10
#724 Bud (USA, v ukrajinské licenci) - 1,5/10 - hihi plz
#725 Robert Doms American Style Ale (Ukrajina) - 2,5/10 - nejhorší ukrajinské pivo na cestě
#726 Chmelevus 15% (Ukrajina) - 5,5/10 pivo z malého pivovaru, velice slušné!
#727 Hike Premium Beer - 4/10

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama