#02 Londýn? China Town! aneb nejhnusnější barák

26. března 2018 v 8:10 | Yedko |  Anglie 2018

...pokračování minulého článku...

K ubytování jsme si vybrali hostel PubLove@White Ferry zejména díky příznivé ceně a strategické poloze jen kousek od autobusového nádraží Victoria, na který jsme přijeli ze Stanstedu a ze kterého pojedeme o den později do Portsmouthu. Poměr ceny a kvality asi OK, i když tříposchoďové postele s titěrnými rošty zase tak OK pro velké kluky jako jsme my nejsou. Dáváme ke snídani cornflaky s mlékem a tousty s máslem a za chvíli si to již pádíme na Victorii odložit tašky a vydat se do města.
Jelikož se nám návštěva St. Mary Stadium v Southamptonu zdá málo, vydáváme se projít do Chelsea ke stadionu Stamford Bridge. Dovnitř se nechystáme a z venku stadion nevypadá úplně extra vábně (omluva fanouškům Blues). Nebýt všudepřítomných poutačů tak by jsme ho snad i přehlídli. I tak ale alespoň vyfotíme pár fotek a vydáváme se na metro, kde zaplatíme nechutných 5 liber za pár zastávek.
Cílem je St James's Park, odkud se vydáme na svou první zastávku po obligátním kolečku po památkách - Buckinghamskému paláci. Jelikož by bylo vypisování trasy po notoricky známých stavbách supernudné, využiju tento článek více jako fotogalerii...
Vždy jsem si přál navštívit některý z velkoměstských China Townů. Pro někoho možná kýč, ale mě se to moooc líbí. A co zde dělat jiného než se zde naobědvat a vyzkoušet nějaké nové chutě. Třeba ve vietnamské restauraci, ve které si objednám Pho Bo, které v Česku jím prakticky obtýden :D. Alespoň tedy "testuju" už své druhé vietnamské pivo Hanoi Beer. Bohužel nudnější než jeho bratříček Saigon.
Nakonec se jdem ještě podívat na vlakové nádraží Victorie, dáme pivo v tamním Beer Pubu a jelikož zejména kolegové už nemají úplně náladu tam nic dělat, kupujeme dřívější bus za 15 liber, dáme další rundu piv v jiném sport baru a vydáváme se tedy již s čtyřhodinovým předstihem na jih. A co říct k Londýnu? Pěkné město, ale možná trochu nuda. Samotné procházení se po uličkách s typickými cihlovými domy a dřevěnými výlohy se zlatými nápisy ve mě vyvolaly daleko větší pocity než ony světoznámé památky. Možná to ovlivnilo i nezvykle zimní londýnské počasí. Ale stejně... jak vtipně, ale výstižně poznamenal kamarád - ten palác je asi nejhnusnější barák co jsem tu zatím viděl... A co bylo v Londýně nejpěknější? China Town! Zkrátka nezklamal a snad se podívám i do té Číny velké... Jednou...

PIVA BĚHEM TRIPU PO LONDÝNĚ:
#889 Hanoi Beer 5,1% - doost nudné a prázdné vietnamské pivo 5/10
#890 Caledonian Coast to Coast - jedno z nejlepších piv co jsem v Anglii pil, skotské... 7/10
#891 Amstel Lager - ochutnáno od kamaráda, abych já sám nikdy nemusel 4,5/10
#892 Morland Old Speckled Hen - zkrátka velké zklamání... 5/10
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama